top of page

´Baví ma tvoriť veci na mieru, či už darčekové alebo reklamné predmety, ktoré potešia i rozosmejú iných. Rada sa zameriavam aj na praktickú stránku vecí. Prepájať štandardné s neočakávaným a tým vytvoriť niečo originálne, čo sa nedá len tak kúpiť v obchode. Venovať pozornosť aj najmenším detailom. Sú síce malé, ale čo je to prvé, čo Vaše oko na tomto odstavci zachytí? Práve tak vnímam detaily ja. A to mi dáva možnosť prekvapiť hoci aj malými detailmi, ktoré majú často magickú hodnotu.

 

Rada vyrábam prototypy ručne, takže sa môže stať, že keď si budeme podávať ruky, moje budú od farby, alebo permanentných fixov.´

Som Alexandra Markovičová

IMG_2218.JPG

Zdravím!

faviconI.png
faviconI_edited.png
IMG_2279-3-1_pp2.jpg
faviconI.png
faviconI_edited.png

Čo vystihuje Sašku:

 • Už oslávila svoju prvú 50tku (prvý krát dosiahla váhu 50 kg:)

 • Učila sa 6 cudzích jazykov

 • Rada skáče po mlákach v gumákoch

 • Vie dokonale mňaukať ako mačka

Kreatíva, dizajn

MÔJ KVÍZ

1. JEDLO, KTORÉHO SA NIKDY NEPREJEŠ:

špagety Bolognese

2. SERIÁL, OD KTORÉHO SA AKTUÁLNE NEVIEŠ ODTRHNÚŤ:

a.  Buying Beverly Hills

b.  Stay Here

c.  The Witcher

d.  Ginny & Georgia

s nohami vo vyhriatom piesku

3. NA DOVOLENKE ŤA NÁJDEME: 

4. V KAVIARNI SI OBJEDNÁŠ:

a.  Kávu s mliekom

b.  Bezkofeínové ovsené  

     karamelové latte

c.  Džús

6. NA NOČNOM STOLÍKU MÁŠ:

aktuálne nemám nočný stolík

7. ČOHO SA MAXIMÁLNE BOJÍŠ:

a.  Výšok

b.  Pavúkov

c.  Hadov

d.  Lietania

8. JEDNÉHO DŇA BY SI CHCELA:

jazdiť na jednorožcovi

5. ZAČNEŠ SA HÝBAŤ, KEĎ POČUJEŠ:

a.  Salsu

b.  Drum´n´bass

c.  Hip Hop

d.  Klasiku

SPOZNAJTE PUOSOBIVÝ TÍM

kliknutím na fotky

Kreatíva, dizajn

Saška

Zakladateľka, kreatívna víla

Grafika

Roman

Externý grafický čarodej

Pohoda

Vinnie

Externý guru pohodovej atmosféry

 • Ako a kedy vznikol brand Puosobive?
  Vždy som vyrábala osobné darčeky pre rodinu, kamarátov a známych, alebo dekorácie domov. Chcela som to celé posunúť na vyšší level. Zistila som, že tým môžem pomôcť nielen ľudom, ale aj firmám, keď majú problém vymyslieť reklamné predmety, alebo na to nemajú čas. A to sa písal rok 2018. Brand najprv začínal pod anglickým názvom, ktorý som neskôr premenovala na Puosobive.
 • Na čo je brand zameraný?
  Puosobive si môžete predstaviť ako mini kreatívnu agentúru, kde na mieru navrhujem a vyrábam darčeky, reklamné predmety a dekorácie, ktoré majú jedno spoločné – majú ducha. „Zapuosobia“ svojím dizajnom, vtipnou hláškou, alebo netradičným prevedením. Napríklad reklamný predmet neznamená hrnček s logom firmy. Vždy je v tom niečo puosobivé navyše. Napríklad tu na fotke vidíte ďakovnú kartičku, ktorú som navrhla pre klientov expertky na sociálne siete. Keďže sa špecializuje na instagram, zobrala som 4 najdôležitejšie ikonky na instagrame a použila ich v texte.
 • Čo Puosobive odlišuje od iných/ podobných brandov?
  Na rozdiel od e-shopov s darčekmi alebo reklamnými predmetmi, nemám fixnú ponuku produktov z katalógu, ktoré personalizujem. V tomto nemám hranice. Čo mi napadne, to môžem zrealizovať. A personalizácia pre mňa neznamená reklamný predmet v podobe pero s logom firmy. Takisto odo mňa nedostanete ako nápad na darček pre Vašu polovičku šálku s jej menom. Je v tom vždy nejaký „puosobivý“ detail navyše. Napríklad šálka na fotke bola vyrobená pre klientku, ktorá chcela nejaký špeciálny darček pre svoju maminu. Jej mamina je kávičkárka a kedysi bola chemikárka, takže zapojiť do toho periodickú tabuľku s chemickými prvkami bol ten „puosobivý“ detail navyše. Niečo navyše nájdete na mojej stránke aj v sekcii blog. Sú tam články, ktoré prinášajú „puosobive“ myšlienky, alebo nápady – napríklad ako jednoducho zabaliť darček originálnym spôsobom, alebo tipy na darčeky pre deti, bábätká a ich rodičov.
 • Ako prebieha spolupráca?
  Keď prídete za mnou, nemusíte mať predstavu, čo by ste chceli. Na to prídem ja, s Vašou pomocou samozrejme. Preto v prvom kroku ste najdôležitejší práve vy – odpoviete mi na pár pripravených otázok, prípadne mi pošlete nejaké podklady. V druhom kroku vám predstavím nápady vo forme prezentácie, aby ste si ich vedeli lepšie predstaviť. Potom sa môžete rozhodnúť, či si vami vybrané nápady vyrobíte vo vlastnej réžii, alebo či si výrobu predmetov pripíšem ja na svoj zoznam úloh ako ďalší krok. Ak áno, dostanete potom už len hotové predmety do rúk. Nikdy nezabudnem ani na efektné balenie.
 • Prečo darovať darček na mieru?
  „Ľudia zabudnú čo ste povedali, zabudnú, čo ste spravili, no nikdy nezabudnú, ako sa vďaka Vám cítili.“ Požičala som si slová spisovateľky a bojovníčky za ľudské práva Mayi Angelou. Keď darujete osobný darček na mieru, je to iné, ako keď darujete hocičo len preto, že potrebujete niečo darovať. A ľudia to cítia. K výročiu môžete svojej polovičke napríklad venovať darček pre všetky zmysly. Darček na čuch môže byť obľúbený parfum alebo darček na hmat môže byť jemná hodvábna šatka.
bottom of page